Kokteiliai su džinu

Kokteiliai su džinu, žinomi dėl kompleksinio botaninio profilio, yra universalus pagrindas įvairiems kokteiliams – nuo nesenstančios klasikos iki modernių kokteilių. Kokteilius su džinu žmonės renkasi dėl įvairių priežasčių, o gėrimų iš džino populiarumas tęsiasi šimtmečius. Nesvarbu, ar gurkšnojate klasikinį Martini, ar mėgaujatės novatorišku kūriniu, džinas ir toliau žavi kokteilių entuziastų širdis visame pasaulyje.

negroni kokteilis su dzinu
kokteiliai su džinu

Kodėl kokteiliuose naudojamas džinas?

 • Botaninis sudėtingumas: Džinas yra žinomas dėl savo unikalaus ir sudėtingo botaninio profilio. Jis užpiltas įvairiais augalais, įskaitant kadagio uogas, kalendras, angelijos šaknis, citrusinių vaisių žieveles ir kt. Šis sudėtingas skonių mišinys suteikia džinui gilumo ir universalumo, o tai suteikia kokteiliams rafinuotumo.
 • Universalumas: Dėl universalaus džino pobūdžio jis yra idealus pagrindas įvairiems kokteiliams. Jo neutralus spiritinis pagrindas leidžia augalams švyti, todėl tinka tiek klasikiniams, tiek naujoviškiems receptams. Sumaišytas su toniku, vermutu ar įvairiomis vaisių sultimis, džinas puikiai prisitaiko prie skirtingų skonių profilių.
 • Gaivumas: Daugelis džino kokteilių, tokių kaip Gin and Tonic ar Tom Collins, yra žinomi dėl savo gaivumo savybių. Botaniniai elementai suteikia kokteiliams tobulą poskonį, kurie puikiai tinka šiltam orui ar socialiniams susibūrimams.
 • Nesenstanti klasika: Klasikiniai kokteiliai, tokie kaip Martini ir Negroni, kuriuose yra džinas, išlaikė laiko išbandymą. Šie nesenstantys kokteiliai su džinu ir toliau traukia entuziastus, kurie vertina gerai pagaminto džino gėrimo eleganciją ir paprastumą
 • Kultūros paveldas: Džinas turi turtingą istorinį pagrindą, kurio ištakos siekia XVII a. Jis ypač išpopuliarėjo Anglijoje XVIII amžiuje, o jo įtaka išplito visame pasaulyje. Žmones dažnai traukia kokteiliai su džinu, kurie primena istorinę ir kultūrinę šios dvasios reikšmę.
 • Amatininkų pasiūlymai: Amatininkų distiliavimo gamyklų atsiradimo gausu aukštos kokybės mažų partijų džinų su skirtingais skonio profiliais. Džino entuziastai nori ištirti ir įvertinti šių unikalių ir rankų darbo spiritinių gėrimų niuansus.
 • Miksologijos naujovės: Šiuolaikiniai miksologai nuolat eksperimentuoja su naujais ir išradingais kokteilių receptais. Džinas yra puiki kūrybinės miksologijos drobė, leidžianti barmenams sukurti unikalius ir kvapnius, šiuolaikiniam skoniui patrauklius kokteilius.
 • Asociacija su elegancija: Džinas turi tam tikrą ryšį su rafinuotumu ir elegancija, ypač klasikiniuose kokteiliuose, tokiuose kaip Martini. Daugelis žmonių renkasi džino pagrindu pagamintus gėrimus ieškodami rafinuotų ir aukščiausios kokybės gėrimų.
 • Platus pasirinkimas: Didžiulė džino pasirinkimų įvairovė – nuo London Dry iki Old Tom ir nuo gėlių iki citrusinių vaisių užpiltų džinų – suteikia vartotojams platų pasirinkimą. Ši įvairovė leidžia asmenims rasti džiną, atitinkantį jų specifinius skonio pageidavimus.

Džino rūšys

Džinas yra įvairių rūšių, kurių kiekvienas išsiskiria savo botaniniu mišiniu, gamybos metodais ir skonio profiliais. Pagrindiniai džino tipai yra šie:

 1. Londono sausas džinas: „London Dry Gin“ yra klasikinis ir plačiai pripažintas stilius, žinomas dėl savo sausumo ir dėmesio botanikai. Jis turi būti distiliuotas iki didelio alkoholio kiekio ir po distiliavimo neturi būti pridėta jokių dirbtinių kvapiųjų medžiagų ar saldiklių. Nepaisant pavadinimo, jis nebūtinai turi būti pagamintas Londone.
 2. Plimuto džinas: Iš istorinės Plimuto distiliavimo gamyklos Anglijoje kilęs Plymouth Gin yra šiek tiek saldesnio ir mažiau kadagio profilio stilius, palyginti su London Dry. Jis turi atskirą saugomą geografinę nuorodą, o tai reiškia, kad jis turi būti pagamintas Plimute, Anglijoje.
 3. Old Tom džinas: „Old Tom Gin“ yra saldesnis stilius, kuris užpildo atotrūkį tarp sausesnio „London Dry“ ir salykliškesnio olandų stiliaus. Jis buvo populiarus XVIII ir XIX a., o pastaraisiais metais atgijo. Old Tom džinai dažnai naudojami klasikiniuose kokteiliuose, tokiuose kaip Tom Collins.
 4. Statinėse brandintas džinas: Kai kurie džinai brandinami statinėse, dažnai ąžuolo, kad išgautų papildomų skonių ir sudėtingumo. Statinėje brandintas džinas gali turėti vanilės, prieskonių ir ąžuolo natų, panašių į brandintus spiritinius gėrimus, tokius kaip viskis.
 5. Navy Strength džinas: Navy Strength Gin yra labai stiprus, kuriame turi būti bent 57 tūrio proc. alkoholio. Šis stilius turi istorinių ryšių su Didžiosios Britanijos karališkuoju laivynu, užtikrinančiu, kad net jei džinas išsilietų ant parako, jis vis tiek užsidegtų.
 6. Botaniniai arba žolelių džinai: Į šią kategoriją įeina džinai, kuriuose pabrėžiami specifiniai augaliniai produktai ar žolelės, pavyzdžiui, levandos, ramunėlės ar mėtos. Šie džinai dažnai suteikia unikalų ir aromatingą klasikinių receptų posūkį.
 7. Sloe džinas: Sloe Gin yra vaisių skonio džinas, pagamintas džine maceruojant slyvos uogas. Jis turi rausvą atspalvį ir saldų, vaisių skonį. Sloe Gin dažnai mėgaujamasi vienu arba naudojamas kokteiliams.
 8. Aromatizuoti džinai: Kai kurie distiliuotojai gamina aromatizuotus džinus distiliavimo metu arba po jo pridėdami papildomų natūralių skonių, pavyzdžiui, vaisių, prieskonių ar žolelių. Tai gali būti nuo citrusinių vaisių užpiltų džinų iki netradicinių variantų, tokių kaip agurkų ar rožių skonio džinai.

Tyrinėdami įvairų džino pasaulį, entuziastai gali atrasti platų skonių ir stilių spektrą, atitinkantį įvairius skonio pageidavimus ir kokteilių kūrinius.

kokteiliai su džinu